Innowacja pedagogiczna - Przedszkole-Iława

Menu główne:

Innowacja pedagogiczna

Archiwum > 2020/2021
Realizacja Innowacji pedagogicznej "Przedszkolak poznaje tradycję świąt Bożego Narodzenia" w roku szkolnym 2019-2020
W bieżącym roku szkolnym realizowano kolejny etap poprzez wykonanie szopek bożonarodzeniowych przybliżenie dzieciom tradycji świąt Bożego Narodzenia , wykonywanie zdób choinkowych, naukę kolęd, zakończeniem wszystkich prowadzonych zajęć była wspólna „kolacja wigilijna” czyli wspólny obiad z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, dzielenie się opłatkiem , śpiewanie kolęd, a po powrocie do sal okazało się że odwiedził naszych wszystkich wychowanków Mikołaj. Pod choinkami w salach był upominek dla każdego dziecka.

Innowacja pedagogiczna "Przedszkolak poznaje tradycję świąt Bożego Narodzenia" została przeprowadzona w naszym przedszkolu po raz pierwszy w grudniu.
Będzie realizowana w kolejnych dwóch latach przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku przez dwa tygodnie grudnia dzieci poznawały tradycję związane ze świętami. Poznały legendę o choince i Świętym Mikołaju, tworzyły ozdoby choinkowe, które zawisły na choince obok żłobka. Każda grupa stworzyła własną szopkę, plakat Świętego Mikołaja oraz wiele innych pięknych i ciekawych prac plastycznych, z których została utworzona wystawa w holu przedszkola. Cześć prac jest do obejrzenia na wystawie w bibliotece miejskiej, także serdecznie zapraszamy.
Również w ramach innowacji odbyła się przedszkolna Wigilia, podczas której wszystkie dzieci wraz z pracownikami złożyły sobie życzenia oraz podzieliły się opłatkiem. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy a następnie udali się na uroczysty poczęstunek do swoich sal, gdzie na dzieci czekał mały upominek od Mikołaja. Ostatnim punktem innowacji był quiz sprawdzający wiedzę oraz konkurs kolęd. Dzieci wykazały się dużą wiedza na temat tradycji bożonarodzeniowych oraz pięknie zaśpiewały kolędy. Każda grupa otrzymała podziękowanie za udział w innowacji oraz upominki. Niespodzianka dla dzieci było zaśpiewanie kolędy "Lulajże Jezuniu" przez wszystkich pracowników co spotkało się z dużym zaskoczeniem naszych wychowanków. Autorkami innowacji pedagogicznej sa: Renata Błaut, Jolanta Stanisławska oraz Anna Bitowt.