"Mogę Więcej" - Przedszkole-Iława

Mogę więcej
Spotkanie z bajką
Zajęcia w ramach projektu
W ramach projektu "Mogę więcej” dzieci z grupy Puchatki przygotowały teatrzyk pt. "Przygody niegrzecznej żabki". Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywny udział w przygotowaniach, którzy zadbali o piękne stroje dla dzieci oraz przygotowali ciekawa dekorację. 14 maja we wtorek spektakl ten mieli okazję zobaczyć rodzice na obchodach z okazji dnia Mamy i Taty, a w czwartek teatrzyk ten Puchatki zaprezentowały dla całego przedszkola. Dziękujemy
Wycieczka do Kaczego Bagna 06.05.2019r- Kłapouszki, Sowy, Tygryski
 Sala do projektu ,, Mogę więcej"- pomoce dydaktyczne
18.04.2019r. Króliczki i Kangurki z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Kaczego Bagna realizowanej w ramach projektu 'Mogę więcej'.
Dzieci brały udział w warsztatach pieczenia chleba, uczyły się gry na bębnach afrykańskich oraz wzięły udział w warsztatach łuczniczych i ceramicznych. W międzyczasie delektowały się pysznymi racuchami, kiełbaskami z grilla oraz pieczywem upieczonym podczas warsztatów. Podziwiały również okoliczną przyrodę, aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Remont sali do projektu
Przedszkole Miejskie nr 4 im.”Chatka Przyjaciół Kubusia Puchatka” w Iławie od nowego półrocza roku szkolnego 2018/2019 przystąpiło do realizacji projektu „ Mogę Więcej”. Nr projektu PPWM.02.0100-28-0026/18.
Celem projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu Miejskim nr 4 im. „Chatka Przyjaciół Kubusia Puchatka” w Iławie.
Wartość dofinansowania projektu 357884,34 zł.
Projekt realizowany będzie do końca stycznia 2020r.
W projekcie biorą udział dzieci uczęszczające do przedszkola , ich rodzice oraz nauczyciele pracujący w placówce.
W ramach działań wyremontowano i wyposażono nową salę do zajęć integracji sensorycznej. W sali tej również odbywać się będą inne zajęcia mi. zajęcia rytmiczno- ruchowe , zajęcia sportowo- ruchowe, spotkania z bajką, zajęcia korygujące wady postawy, logopedyczne, zajęcia metodą W. Sherborne.
Udział w projekcie umożliwił nam zatrudnienie specjalistów do pracy z dziećmi min. logopedę , specjalistę do zajęć integracji sensorycznej.
Dzięki działaniom w ramach projektu Rada Pedagogiczna naszej placówki poprzez udział w szkoleniach doskonalących podniesie swoje umiejętności pracy dziećmi w wieku przedszkolny , rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak wspomagać edukację i rozwój swoich dzieci , oraz będą aktywnie uczestniczyć w edukacji dziecka i życiu przedszkola, a nasi wychowankowie biorący udział w projekcie pojadą na bardzo atrakcyjne wycieczki.
Niewątpliwie realizacja unijnego projektu pozytywnie wpłynie na promocję przedszkola w środowisku, ponieważ na bieżąco będziemy informować o przebiegu realizacji działań w ramach projektu „Mogę Więcej”.